„Ludzie nie dla­tego przes­tają się ba­wić,  że się starzeją,
lecz starzeją się, bo się przes­tają ba­wić”  – M.Twain

Tenis to sport, w który można grać niemalże bez względu na wiek, a mimo to może być okazją do świetnej zabawy! Zajęcia dla dorosłych mają charakter rekreacyjny. Prowadzone są w formie indywidualnej i grupowej. Intensywność zajęć i ich ilość zależna jest od chęci i Państwa ambicji.

Prowadząc zajęcia realizuję program play&stay, kierowany zarówno do dzieci i dorosłych, firmowany przez Międzynarodową Organizację Tenisową (ITF). Program nauki i doskonalenia umiejętności tenisowych pozwala na podnoszenie zarówno elementów taktyki i techniki, przy jednoczesnym rozwoju ogólnej sprawności fizycznej.

Szkolenie młodzieży odbywa się w grupach 2-6 osób z uwzględnieniem  poziomów zaawansowania. Ilość zajęć w tygodniu zależna jest od stopnia zaawansowania gry.

Zaawansowanym tenisistom proponuję zajęcia indywidualne lub w grupach 2 osobowych oraz sparingi.

tenis-dorosli

AS Big-Point prowadzi zajęcia dla dorosłych również wg nowego programu TenisXpress

Tenis Xpress to nowatorski program nauki gry w tenisa dorosłych. Podstawą programu jest opracowany przez ITF 9-godzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu Tenis Xpress jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry w tenisa osoby dorosłej to indywidualne lekcje z trenerem.

Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty, na końcu całego 6-lekcyjnego kursu:

  • posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja
  • czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie
  • znał podstawowe elementy taktyki
  • znał przepisy gry

Podstawowe informacje o kursie

Kurs trwa 6 tygodni i składa się z 6 półtoragodzinnych lekcji (9 godzin). Każda lekcja prowadzona jest przez trenera, ale bardzo ważne jest, aby uczestnicy w celu budowania pewności siebie, mieli możliwość samodzielnej gry pomiędzy lekcjami.

W czasie kursu używane są piłki pomarańczowe (50% wolniejsze niż piłki żółte) oraz zielone (25% wolniejsze) przez co proces nauczania jest łatwiejszy, szybszy a co za tym idzie przyjemniejszy.

Zapraszamy początkujących i doświaczonych amatorów tenisa

Profesjonalne szkolenie indywidualne i w grupach pozwoli Państwu rozwinąć tenisowe umiejętności, poprawić kondycję fizyczną i wciągnąć się w sportową pasję.