Zajęcia ogólnorozwojowe z piłkami

Zajęcia z piłkami to idealne rozwiązanie na aktywny rozwój każdego dziecka.

Wszyscy wiemy, jak ogromne znaczenie ma sport dla rozwoju najmłodszych. Im wcześniej dziecko angażowane jest w zajęcia sportowe, tym szybciej i o wiele bardziej kompleksowo rozwija swoje ciało i umysł. Nie pozostaje to oczywiście bez wpływu na ogólną sprawność w późniejszym wieku, w końcu “czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Zajęcia ogólnorozwojowe to przede wszystkim wspaniała zabawa i aktywne spędzenie czasu w przedszkolu.

Dowiedz się więcej

zajecia-pilki

gimnastyka

Gimnastyka Korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna jest skierowana głównie do dzieci młodszych, nie wymagających jeszcze postępowania rehabilitacyjnego. Są to dzieci przedszkolne, u których wady postawy są wynikiem słabego umięśnienia lub nieprawidłowego nawyku utrzymania postawy ciała. Kompensacja, czyli zapobieganie i korektywa – leczenie wchodzi w skład edukacji zdrowotnej i ruchowej zawartej w programach wychowania przedszkolnego.

Postępowanie wyrównawczo-korekcyjne ma na celu likwidację wady lub zahamowanie jej dalszego rozwoju, a tym samym przywrócenie prawidłowej postawy ciała. W postępowaniu zasadniczą rolę odgrywają: ćwiczenia, właściwa organizacja warunków życia, przestrzeganie zasad higieny pracy i wypoczynku, żywienia oraz ogólna ruchliwość dziecka. Proces ten jest przeważnie długotrwały i wymagający współdziałania lekarza, nauczyciela, rodziców i dziecka.
Dowiedz się więcej

Tenis w przedszkolu 

Moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi prowadzić naukę gry w tenisa poprzez zabawy rozwijające umiejętności dziecka w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zajęcia w przedszkolu mają przygotować dzieci do uczestnictwa w kulturze fizycznej oraz wspierać ich wszechstronny rozwój psychomotoryczny poprzez zabawę i ćwiczenia z zakresu mini tenisa. Na każdej jednostce lekcyjnej prowadzone są ćwiczenia kształtujące ogólną sprawność motoryczną w połączeniu z zestawami ćwiczeń tenisowych.

Zajęcia odbywają się na terenie przedszkola, przedszkolaki ćwiczą w znanym im środowisku, z rówieśnikami, co sprawia, że lepiej się adaptują. W zajęciach mogą uczestniczyć wszystkie dzieci przedszkolne. Lekcje prowadzone są w małych grupach do 10 dzieci na jednej jednostce lekcyjnej z trenerem. Na zajęciach dzieci podzielone są na grupki dopasowane wiekiem i stopniem sprawności motorycznej.

Dowiedz się więcej

tenis

KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY DLA PRZEDSZKOLA

  • Poszerzenie oferty zajęć dodatkowych przedszkola
  • Popularyzacja oraz promocja przedszkola w trakcie działań marketingowych oraz własną stronę internetową firmy

DZIĘKUJEMY ZA CZAS POŚWIĘCONY NA ZAPOZNANIE SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ I ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Przedszkola zainteresowane poszerzeniem swojej oferty i nawiązaniem współpracy prosimy o Kontakt